פורטרט עברי

פורטרט עברי

Ivri Final BW
עברי קדם מואר ב'תאורת פרפר'
בשנים האחרונות אני אוהב לשאת איתי ציוד קל. מצלמה חסרת מראה ("מירורלס" Mirrorles), מבזק קטן ומשדרים ניידים פשוטים, מאפשרים לי לצלם פורטרטים מוצלחים בכל מקום ובכל שעה של היום.
את עברי קדם (בתמונה), צילמתי באחד ממערכי התאורה הפחות מורכבים אך המרשימים לא פחות, מערך תאורה המכונה "תאורת פרפר".
העקרון המנחה של סגנון תאורה זה, הוא למקם את התאורה הראשית בזוית אלכסונית מעל פניו של המצולם, כך שיאיר את השיער, הפנים והעיניים, וייצור צל מתחת לאף. בכדי להאיר מעט את הצללים הנוצרים בצוואר ומתחת לסנטר, נשתמש ב'רפלקטור' – מחזיר אור – שמכוון בזוית אל התאורה הראשית שמלמעלה.
בצילום הזה, שהיה כמעט ספונטני לחלוטין, השתמשתי "במצלמה-שלי-לדרכים" (Canon EOS-M3) עדשת Canon 50mm f/1.8 STM, מבזק Metz Mecablitz 58 AF-1 ורפלקטור כסוף-לבן שיש לי בתא המטען של הרכב.
בשביל להפעיל את המבזק אלחוטית, השתמשתי בסט משדר-מקלט פשוט ביותר שרכשתי בשביל שיהיה לי בהישג יד בכל חור שאני נמצא בו, אבל לא משהו שיעשה לי חור בארנק אם ינזק.
Camera+Lens+Adapter
Canon EOS-M3+50mm f/1.8 STM with Fotga EF to EF-M adapter
Light setup
מערך התאורה
Flash Radio Trigger
משדר/מקלט
לרוב אני מצלם ב Raw והמרת הקובץ לשחור-לבן הינה חלק בלתי נפרד מעיבוד התמונה. בצילום הזה השמשתי ביכולות ה NFC וה WiFi של ה M3, בכדי להעביר את הקובץ לסמארטפון שלי על מנת שאוכל לשתף אותו עם המצולם במהירות.
הקובץ המועבר בטכניקה זו, הוא למעשה קובץ ה JPG שמוטמע בקובץ ה Raw המקורי ולכן דאגתי לצלם במצב שחור-לבן שהתאמתי, בכדי שאוכל להעביר את הקובץ, בגווני שחור-לבן לנייד שלי.
EOS-M3 Black and White settings
את העריכה הסופית עשיתי עם אפליקציית Snapseed שמאפשרת עיבוד באיכות גבוהה ואף שימוש מסוים במסכות.
התהליך בסרטון שלפניכם:
 
The image after processing with Snapseed
הקובץ לאחר עיבוד ב Snapseed
The image straight from camera
הקובץ כפי שצולם

כתוב/כתבי תגובה