פוטושופ! מתחילים.

אחד היתרונות של הצילום הדיגיטלי הוא האפשרות להתערב, לטפל ולעבד את התמונה בכלים פשוטים יחסית, ובכך לנצל את מלוא הפוטנציאל הגלום בפריימים שלנו.
ע"י הכרה של מספר כלים בסיסיים נוכל לטפל ולהתאים את התמונה כפי רצוננו בכל הנוגע לחשיפה ולצבעוניות שלה.
Brightness / Contrast
הדרך הבסיסית והמהירה לתיקוני חשיפה בתמונות שלנו. ע"י שימוש במחוונים נוכל להשפיע על הבהירות הכללית של התמונה ועל הניגודיות שבה.
 Shadows / Highlights

בגרסא CS3 נוסף כלי משמעותי המסייע לנו בטיפול ובתיקוני חשיפה.
ניתן להשפיע על הבהירים (Highlights) ועל הצללים (Shadows) שבתמונה בנפרד ובכך להבהיר ולחשוף יותר פרטים באזורים החשוכים, ומנגד לשמור לתקן ואף לגלות במידת מה יותר פרטים באזורים הבהירים שהם לרוב בעייתיים לטיפול.


Levels
 בניגוד להשפעה על הבהירות והניגודיות של כל התמונה (דוגמת Brightness & Contrast ), כאן נוכל לשלוט, לשנות ולהשפיע גם על גווני הביניים, דבר שמעניק לנו שליטה רחבה יותר על איכות התמונה ועל התוצאה הסופית.
מצד ימין נמצא הגבול המייצג את הגוונים ה"בהירים" שבתמונה (סמן לבן), מצד שמאל נמצא את הגבול המייצג את הגוונים ה"כהים" שבתמונה (סמן שחור) ובניהם מצוי סמן המאפשר לנו לשלוט ולהשפיע על גווני הביניים, ה"אפורים" שבתמונה (סמן אפור). השימוש ב Levels מעניק לנו שליטה נכונה יותר ומדויקת יותר על תיקוני החשיפה של הדימוי עליו אנו עובדים.
Curves
תיקוני חשיפה בתמונה בצורה נקודתית.
הודות לעקומה המייצגת את טווח הגוונים נוכל באמצעות כלי  הטפטפת לטפל בנקודות שונות בסקאלת הגוונים של התמונה. 
ע"י ה Curves נוכל גם לאזן סטיות צבע ע"י בחירה של ערוצי הצבע השונים מתוך חלונית הערוצים שבראש תיבת הדו-שיח (במקום לבחור במצב RGB נוכל לבחור לעבוד על הערוץ האדום R, הירוק G או הכחול B) אך על זה בהמשך.
Color Balance
חלונית זו עוזרת לנו בתיקון סטיות צבע ו/או שינוי בגוונים של ערוצי הצבע השונים. ניתן לעבוד על כל אחד ואחד מערוצי הצבע השונים בכל אחד מאזורי הבהירות השונים (Highlights / Midtones / Shadows ) ובכך לדייק בצורה הטובה ביותר באיזון הצבעים.
Hue / Saturation

תיבה זו עוזרת לנו להוסיף או להפחית את רוויית הצבע (Saturation) של התמונה כולה או של ערוץ צבע מסוים. כמו כן ניתן להשפיע ולשנות את הגוונים (Hue) השונים של התמונה.  
שימוש במחוון ה Hue בכדי לשנות את הגוונים בתמונה
הערה: ניתן להשתמש בתפריט ה Image → Adjustments → Variations ) Variations) בכדי לקבל תצוגה מקדימה של ההתאמות האפשריות מבחינת צבע ובהירות. לחיצה על חלונית התצוגה הרלוונטית תחיל את התיקונים על התמונה.
מבטיח עוד פוטושופ בהמשך 🙂

2 מחשבות על “פוטושופ! מתחילים.

כתוב/כתבי תגובה